Akce pořádané či podporované Sekcí PPH


56. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

Hvězdárna Valašské Meziříčí, 20. 8. 2016 - 27. 8. 2016

Všichni pozorovatelé jsou srdečně zváni na 56. praktikum pozorování proměnných hvězd, které letos poprvé po řadě let změní lokalitu.

V letošním roce se nadšení pozorovatelé sejdou v malebném prostředí hvězdárny ve Valaškém Meziříčí, která je jedním z velkých center československé proměnařiny! Hvězdárna disponuje několika kopulemi, které jsou dokonale přizpůsobené pro pozorování proměnných hvězd a budou k dispozici účastníkům. Jakákoliv vlastní měřící a pozorovací technika je rovněž velmi vítána. Pozorování bude probíhat v kopulích, na terase hvězdárny, případně na pozemku. K dispozici bude také sekční přístrojový dalekohled vybavený CCD kamerou.

Praktikum je vhodné jak pro zkušené astronomy amatéry, kteří chtějí zdokonalit a zpřesnit svá měření, tak i pro úplné začátečníky, kteří mají zájem se dozvědět, jak se získávají data s vědeckou hodnotou a jak může amatérská astronomie přispět k současnému vědeckému poznání. Jedinou podmínkou je neutuchající nadšení!

Nebudeme jen ustavovat dalekohledy a mířit na jasnou oblohu, náplní praktika je i zpracování a analýza fotometrických dat. Můžeme také nahlédnout, co se skrývá za CCD čipem, proniknout mezi data robotických přehlídek, naučit se pozorovat proměnné hvězdy s DSLR, poslechnout si přednášky o aktuálních výzkumech u nás (případně i ve světě) či se naučit, jak vzdáleně ovládat svou pozorovatelnu a automatizovat některé procesy. Můžeme si také ukázat, jak objevit novou proměnnou hvězdu a jak s takovou hvězdou dále naložit, aby neupadla v zapomnění.

PODROBNÉ INFORMACE

PŘIHLÁŠKA

FOTOGRAFIE Z AKCE

     

> Zpět na chystané akce
> Zpět na proběhlé akce

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 22. 8. 2020 
60. praktikum o výzkumu proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.