Časopis e-PerseusKandidáti na cenu Zdeňka Kvíze 2008

Sekce PPH ČAS, 23. 7. 2007

Vážení kolegové,
 
 v roce 2008 bude Česká astronomická společnost opět udělovat cenu Zdeňka Kvíze. Cena je udělována vždy k datu narození dr. Zdeňka Kvíze, tedy k 4. březnu.
 Dle statutu ceny by tato cena měla být udělena za významnou odbornou nebo vědeckou činnost v oborech studium meziplanetární hmoty, studium proměnných hvězd a popularizace a výuka astronomie. Oceněný obdrží diplom a věcný dar.
 Cena bude předána u příležitosti některé významné akce ČAS, která se bude konat v příštím roce a bude spojena s přednáškou oceněného.
 
 Může nás těšit, že zatím posledním oceněným byl v roce 2006 Ladislav Šmelcer, náš aktivní pozorovatel proměnných hvězd. Ocenění získal za dlouholeté systematické pozorování proměnných hvězd a objev vzplanutí V838 Mon v roce 2002.
 
 Dříve ocenění byli tito astronomové: Jana Tichá (2004), Jakub Koukal (2002), Lenka Šarounová (2000), Jiří Dušek (1998) a Kamil Hornoch (1996).
 
 VV ČAS mi oficiálně zaslal dopis s žádostí o návrhy kandidátů na udělení této ceny. Navrhovaní by měli v průběhu posledních let vyvíjet významnou činnost v uvedených oborech.
 Nejzazší termín na zaslání návrhů VV ČAS je 31.12.2007.
 
 Abych na takto významný úkol nebyl sám, respektive aby se na něm nepodíleli jen členové výboru naší sekce, žádám tímto vás všechny kolegy proměnáře o pomoc. Zasílejte mi prosím Vaše návrhy na kandidáty. Uveďte plné jméno kandidáta a krátké zdůvodnění proč by měla být cena Zdeňka Kvíze udělena právě Vašemu kandidátovi.
 
 Za Sekci pozorovatelů proměnných hvězd ČAS pak seznam kandidátů zašleme centrálně do sekretariátu ČAS.
 
 Těším se na Vaše návrhy a čekám na ně do 15.12. 2007!
 
 Luboš Brát
 - předseda Sekce PPH ČAS
 
 
  statut Ceny Zdeňka Kvíze (převzato z www.astro.cz)
 
 

Luboš Brát
 
 
© var.astro.cz> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.