Časopis e-PerseusMartin Vrašťák daroval Sekci PHE notebook

Sekce PPH ČAS, 13. 12. 2010

Sekce proměnných hvězd a exoplanet ČAS má ode dneška svůj vlastní notebook. Jako dar jej získala od svého člena a pozorovatele Martina Vrašťáka ze Žiliny.
 
 Již řadu let disponuje Sekce PHE ČAS vlastním dalekohledem a CCD kamerou SBIG ST-7. Toto vybavení zapůjčuje každý rok jednomu z aktivních pozorovatelů. V poslední době se ovšem uživatelé našeho přístrojového setu potýkali s problémem s konektivitou. CCD kamera má výstup do PC přes paralelní LPT port. Toto rozhraní však v dnešních noteboocích chybí a tak byl problém jak vyčítat data z kamery.
 
 Výbor naší sekce se shodl před měsícem na tom, že musíme pořídit starší notebook s LPT portem, který budeme již nainstalovaný zapůjčovat s CCD kamerou a dalekohledem jako součást sekčního setu.
 Ještě před nákupem notebooku jsme oslovili naše členy a přátele proměnných hvězd, zda někdo nemá postarší notebook s LPT portem, který může postrádat.
 Ozvalo se několik ochotných lidí, kteří by mohli svůj notebook postrádat. Nakonec nám notebook daroval Martin Vrašťák.
 
 K předání notebooku došlo dnes v Pardubicích a po reinstalaci potřebného software bude notebook předán současnému uživateli sekčního setu - Miladě Moudré do Prahy.
 
 Děkujeme tímto všem, kteří nám notebook nabídli a především Martinu Vrašťákovi za štědrost a nezištnou pomoc naší Sekci.
 
 

Bc. Luboš Brát
 
 
© var.astro.cz


> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.