Časopis e-PerseusTiskové chyby v Perseu 1/2007

Sekce PPH ČAS, 30. 10. 2007

Vážení proměnáři, čtenáři časopisu Perseus.
 
 Tento týden jste do svých stránek dostali dvě čísla časopisu Perseus a to 1/2007 a 2/2007. Brzy se dočkáte i čísla 3/2007. Začínáme dohánět několik let se táhnoucí asi půlroční zpoždění ve vydávání našeho členského věstníku. Velkou zásluhu na tom má náš sazeč Jakub Mráček z Valašského Meziříčí.
 Od čísla 1/2007 navíc převzal roli šéfredaktora Persea Ladislav Šmelcer a tato dvojice pánů je v přípravě našeho časopisu velmi produktivní a šikovná. Věřím, že se časem můžeme všichni těšit na pravidelně a včas vycházející členský časopis plný zajímavých článků a dokonalé grafiky bez chyb.
 Než k tomu dojde, buďme prosím shovívaví k drobným chybkám, které velkorysý čtenář přejde bez mrknutí oka. Starat se o vydávání takového časopisu totiž není jen tak, je to časově a organizačně velmi náročné. A nemusím snad ani připomínat, že jde o velice nevděčnou práci. Pokud je totiž vše v pořádku a čtenáři dostanou časopis včas a jsou spokojeni s obsahem i formou, jen si pro sebe pochvalně pokývou hlavou. Když však někdo nalezne chybku, neváhá a napíše o ní do redakce. Jistě proto, aby svou měrou přispěl k příštím - již zcela bezchybným vydáním. Redakce tak ale dostává jen negativní reference, neboť to pokývání hlavou spokojeného čtenáře již nikdo z nich neuvidí.
 
 Tím se dostáváme - širokým obloukem - k jádru problému. V čísle 1/2007 se podařilo velmi nešťastně udělat chybu v předloze, která byla zasílána do naší tiskárny. Sazby-mistr našeho časopisu před odesláním předlohy omylem posunul text o tři řádky níže a došlo k rozbytí sazby. Chyba je i na mé straně, že jsem předlohu před odesláním do tiskárny nepřekontroloval (nechtělo se mi stahovat 100MB soubor z elektronické úschovny).
 Takže prosím přijměte naší společnou omluvu a níže je ještě vzkaz přímo od Jakuba.
 
 Luboš Brát
 
 
 Někdy mám pocit, že čím víc po sobě něco kontroluji, tím větší je pravděpodobnost, že se to nakonec pokazí... Ale dosti výmluv - přijměte prosím omluvu za pokažené číslo Persea 1/2007. Sypu si popel na hlavu a činím pokání v prachu... Věřím, že pochopíte mou chybu, která v samotném závěru sazby pokazila jinak bezvadně napsané články. S přáním pěkného čtení a nikdy více takových hrubek.
 
 Jakub Mráček
 

 

L. Brát, J. Mráček
 
 
© var.astro.cz


> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.