Časopis e-PerseusSekční přístrojový set k opět k zapůjčení

Sekce PPH ČAS, 11. 3. 2008

Vážení pozorovatelé, rok se sešel s rokem a náš přístrojový set – dalekohled Vixen 80/910mm na paralaktické montáži GP (Great Polaris) s CCD kamerou SBIG ST-7 s UBVRI filtry – si hledá nového uživatele, aktivního pozorovatele. Jedná se již o třetí ročník zápůjčky – nejdříve měl set zapůjčen R. Dřevěný, Znojmo (2006/2007) a po něm F. Lomoz, Sedlčany (2007/2008).
 
 Od června 2008 se otevírá možnost pro další zájemce o tuto techniku. Vyhlašujeme tedy opět výběrové řízení na zapůjčitele na další rok.
 Podrobnosti o celé zapůjčované sestavě můžete nalézt v článku Radka Dřevěného z Persea číslo 3/2006 a ve zprávě o hospodaření Sekce z Persea číslo 4/2007. Zde jen připomínám, že se jedná o samostatný přístroj – sestavu, se kterou můžete ihned začít pozorovat proměnné hvězdy s CCD technikou. K provozu potřebujete mít na svém pozorovacím stanovišti jen elektrickou přípojku a k vyčítání dat a ovládání kamery je nutné mít PC nebo notebook (s LPT portem).
 
 Podmínky zapůjčení
 1. Pozorovatel musí být členem Sekce pozorovatelů proměnných hvězd a České astronomické společnosti.
 2. Zájemce musí přístroj používat k fotometrii proměnných hvězd.
 3. Přístroj musí být aktivně využíván.
 4. Publikace získaných výsledků musí být pod hlavičkou „Sekce pozorovatelů proměnných hvězd ČAS“.
 5. Pozorovatel napíše o svém využívání přístroje článek do časopisu Perseus.
 6. Celý přístroj musí být pojištěn.
 
 Dalekohled + CCD kamera jsou zapůjčovány na dobu jednoho roku, aktuálně se jedná o období 1. 6. 2008 až 30. 6. 2009 (1 měsíc dáváme uživateli k dobru na přepravu, sestavení a otestování).
 
 Své žádosti zasílejte do 30. 4. 2008 L. Brátovi na e-mail brat@pod.snezkou.cz. Žádost by měla obsahovat: jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště, adresu nebo místo, kde bude přístroj využíván, datum narození a pár řádků o představě pozorovatele o svém pozorovacím programu či o vizi využívání dalekohledu. Z došlých žádostí vybere výbor Sekce do půlky května 2008 vítěze a ten si bude moci přístroj vyzvednout v místě jeho současného působení – v Sedlčanech za přítomnosti zástupce Sekce a současného zapůjčitele.
 

Luboš Brát
 
 
© var.astro.cz


> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.