Časopis e-PerseusVýběrové řízení na zapůjčitele přístrojového setu

Sekce PPH ČAS, 12. 7. 2012

Sekce proměnných hvězd a exoplanet ČAS vyhlašuje výběrové řízení na zapůjčitele přístrojové techniky. Níže popsané přístrojové vybavení bude zdarma zapůjčeno na dobu 1 roku jednomu z přihlášených zájemců, který nejlépe splní podmínky zápůjčky.
 
 Přístrojové vybavení
 Zrcadlový dalekohled typu Newton RL 150/750mm na automatizované montáži CG-5 GoTo s možností autoguidingu a CCD kamera SBIG ST-7 s naváděcí (quidingovou) kamerou G1-0300. Ke kameře zapůjčujeme i předinstalovaný notebook se vším potřebným softwarem.
 
 Pozorovatelé mohou s tímto vybavením snadno pozorovat nejen proměnné hvězdy, ale i tranzity exoplanet (slabé až do 12 mag).
 
 Podmínky zápůjčky
 1) Pozorovatel musí být členem Sekce proměnných hvězd a exoplanet ČAS
 2) Zájemce musí přístroj používat k fotometrii proměnných hvězd
 3) Přístroj musí být aktivně využíván (alespoň 30 pozorovacích řad / rok)
 4) Publikace získaných výsledků musí být pod hlavičkou „Sekce PHE ČAS“
 5) Pozorovatel napíše o svém využívání přístroje článek do časopisu Perseus
 6) Celý přístroj musí být pojištěn (lze řešit např. v rámci pojištění domácnosti)
 
 Termín zápůjčky
 Přístrojový set bude zapůjčen na období od září 2012 do srpna 2013. Po půl roce dojde ke zhodnocení aktivit využívání přístroje. Pokud nebude po půl roce pořízeno alespoň 10 pozorování, vyvstane zapůjčiteli povinnost přístroj vrátit před uplynutím roční zápůjční doby.
 
 Přístroj bude k vyzvednutí v Peci pod Sněžkou. Převzetí přístroje bude předcházet instruktáž jak s přístrojem pracovat (zajistí L. Brát). Ideálně na praktiku pro pozorovatele 11. až 18. 8. 2012.
 
 Přihlášky do VŘ
 Své žádosti zasílejte do 10. 8. 2012 na e-mail brat@pod.snezkou.cz. Žádost by měla obsahovat: jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště, adresu nebo místo, kde bude přístroj využíván (popište prosím podrobně), datum narození a pár řádků o představě pozorovatele o svém pozorovacím programu či o vizi využívání dalekohledu.
 Z došlých žádostí vybere výbor Sekce PHE ČAS do 18. 8. 2012 vítěze a ten si bude moci přístroj vyzvednout v Peci pod Sněžkou za přítomnosti zástupce Sekce PHE ČAS.
 
 

Bc. Luboš Brát
 
 
© var.astro.cz


> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 25. 2. 2021 
VarCafé II. - večerní seminář

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.