Časopis e-PerseusOpen European Journal of Variable stars je tady pro Vás!

Sekce PPH ČAS, 15. 12. 2015


 
 
 
 Vážení přátelé proměnných hvězd,
 
 zamýšleli jste se někdy nad smyslem Vašeho snažení a probdělých nocí? Co je, mělo, nebo by mohlo být výsledkem vašich měření? Ano, zajisté je zde ten krásný pocit z dobře odvedené práce, ten pocit "být při tom" a dělat vědu. Proč ale skončit pouze u vložení měření do deníku, případně do nějaké databáze, a nepodělit se o výsledky svého výzkumu s kolegy? Nejen že tím dojdete k jakémusi vnitřnímu uspokojení, ale také umožníte ostatním, aby na Vašich výsledcích stavěli. Prostředek, jak toho dosáhnout, máte na dosah ruky v podobě krátké publikace v OEJV, tedy v našem kmenovém, sekčním žurnálu "Open European Journal of Variable stars", který je dostupný na http://var.astro.cz/oejv/oejv.php?lang=cz.
 
  Tento časopis byl založen v r. 2005 a od té doby zde bylo publikováno více než 170 odborných prací. Většinu z nich tvoří objevové a přehledové studie. Jsou zde pravidelně publikovány práce BRNO s minimy zákrytových dvojhvězd a sborník z každoroční konference o výzkumu proměnných hvězd a exoplanet. Samozřejmě jsou zde také publikovány i plnohodnotné vědecké statě, namátkou například: The correlations between the parameters of the sharpness of the light curve and period for Miras (Andronov & Kudashkina, 2008, OEJV, 84, 1) nebo OT And: A long period EA binary with increasing O-C (Husar, 2005, OEJV, 10, 1).
 
  Pokud tedy máte nějaké zajímavé pozorování, objevili jste novou proměnnou hvězdu, nebo se Vám sešlo v šuplíku mnoho dlouhodobých měření, využijte šance a podělte se o své výsledky s ostatními prostřednictvím OEJV. Časopis nabízí šablonu článku v Microsoft Word, ale také v typografickém systému LaTeX, ve kterých naleznete podrobné instrukce, jak při přípravě publikace postupovat. Pokud by Vám nebylo něco jasného, nebojte se obrátit na redakci, velmi rádi Vám s přípravou publikace pomůžeme.
 
  Základním jazykem je angličtina jako současný vědecký standard. Nicméně nabízíme také možnost publikovat v jakémkoliv jazyce, ovšem abstrakt a název je vyžadován v angličtině. O kvalitu zveřejněných prací se stará redakční rada v současné době sestávající ze sedmi členů, přičemž pět z nich jsou profesionálními astronomy. Články jsou po zveřejnění začleněny do databáze astronomických a astrofyzikálních vědeckých publikací SAO/NASA ADS - jsou tedy dostupné zájemcům z celého světa. Navíc jsou objekty, které se objeví v článcích, zasílány do databáze Simbad. O vaší práci se tak dozví defacto celý astronomický svět. Proč tedy nevyužít šance a ukázat své dovednosti a úspěchy a podělit se o své objevy? OEJV je tady pro Vás! Těšíme se na Vaše příspěvky.
 
 Za redakční okruh,
 Marek Skarka, marek.skarka@gmail.com

Marek Skarka
 
 
© var.astro.cz

> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.