Časopis e-PerseusKonference o chladných hvězdách

Sekce PPH ČAS, 27. 6. 2016

Ve dnech 6. – 10. června 2016 se ve švédské Uppsale konala konference „The 19th Cambridge Workshop on Cool Stars, Stellar Systems, and the Sun". Díky profesoru Heinzelovi jsme měli na této konferenci zastoupení s posterem. Na praktiku sekce proměnných hvězd a exoplanet, které se konalo v květnu v Ondřejově, jsem se s panem profesorem domluvil na možnosti prezentovat naše výsledky dlouhodobé fotometrie eruptivní zákrytové dvojhvězdy GJ 3236. Připravil jsem podklady pro tisk posteru a po nezbytných jazykových úpravách a sazbě se povedlo, sice na poslední chvíli, poster nabalit na cestu.
 
 Akce zdárně proběhla a jelikož jsem nebyl přímým účastníkem, požádal jsem pana profesora Heinzela o napsání článku k této konferenci.
 
 Soudě ale podle programové knihy se jednalo o velkou akci, posterů tam bylo přihlášeno 331, počet účastníků asi taky nebyl malý.
 
 Jedním z cílů kromě prezentace našich výsledků bylo oslovit kompetentní osoby, díky nímž by bylo možné získat spektra eruptivních hvězd, potažmo GJ 3236. Díky osobním kontaktům Petra Heinzela se podařilo domluvit se Suzanne Hawley pozorovací čas na 3,5 m dalekohledu na Apache Point Observatory a se Satoshi Hondou pozorování v rámci Service Mode na Subaru Telescope.
 
 Vzhledem k tomu, že tato akce již přesahuje mé organizační možnosti a schopnosti, mám domluvenou schůzku v Praze. Tam se budeme domlouvat na přesném programu pořízení spekter GJ 3236.
 
 Na závěr chci poděkovat všem pozorovatelům, kteří se pozorování GJ 3236 věnují a doufám, že ještě věnovat budou, jmenovitě Františkovi Bílkovi, Kateřině Hoňkové, Haně Kučákové a Pavolovi Dubovskému. Také chci poděkovat Liboru Lenžovi za jeho práci na sazbě a korekturách posteru.
 
 Podrobnosti o této konferenci najdete na stránkách www.coolstars19.com.

Ladislav Šmelcer
 
 
© var.astro.cz


> Zpět na seznam článků

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

blížící se AKCE


 30. 6. 2022 
VarCafé IV. - večerní seminář

 20. 8. 2022 
62. praktikum pro pozorovatele proměnných hvězd

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.