Novinky ze světa proměnných hvězd a Sekce PHE ČAS

23. 10. 2018:
AKCE
Historický nádech konference SPHE - výzva pro vás!

Vážení pozorovatelé,

i když to není ještě úplně vidět, tak přípravy na letošní jubilejní konferenci probíhají intenzivně a místy jiskřivě :-)

I když se nyní věnujeme převážně přihláškám, přednáškám, zvaným přednášejícím ze zahraničí, co budeme jíst, pít a kde :-), rozhodně nemohu opomenout i historickou stránku celé konference. Ráda bych, aby konference byla za poslední roky výjimečná i s ohlednutím k tomu, co jste VY za poslední dekády dokázali a jak se proměnné hvězdy spolu se Sekcí vyvíjely až do dnešních dní.

O dlouhých deštivých večerech listuji stránkami Persea a hledám inspiraci. Ale největší inspiraci jste vy - dlouholetí členové. Celou konferencí by mělo pulsovat, že jsou tady tato setkání již 50 let! A pozorování proměnných hvězd ještě déle. I jedna z významných přednášek na konferenci se bude jmenovat Jak šel čas (představí M. Zejda), kde se podíváme i daleko do minulosti.

Ale co udělat promítání fotografií během přestávek konference? Pokud máte za poslední dekády fotografie, obrázky či zajímavé dobové ukázky, neváhejte je zaslat! Ti starší mohou zavzpomínat, ti mladší zase obdivovat.

Prozatím si můžete si prohlédnout alespoň abstrakta přednášek a pokud jste se ještě nepřihlásili, držte termín v patrnosti! :-)

Srdečně zdraví,

Katka Hoňková
> Zobrazit všechny novinky


> Archív novinek

Uživatel nepřihlášen
- PŘIHLÁSIT -
Zaregistrovat pozorovatele

> Předpověď minim <

> Tranzity exoplanet <

Nová minima v B.R.N.O.:

Nové tranzity TRESCA:

Nová data MEDÚZA:

Aktivní pozorovatelny:
Pozorovatelský chat


Momentálně nepozoruje žádná přihlášená observatoř.